Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legtöbb egyetemen szeptember 6-án, néhány intézményben 13-án indul a tanév, így maradt még egy vagy két hetetek azelőtt, hogy beüljetek az egyetemre. Használjátok ki a következő napokat - pár ötlet, amivel klasszikus lesz a nyárzárás.
A vírus miatt idén is elmaradtak a hagyományos év végi és felvételi vizsgák a brit iskolákban, 2020 után ismét a tanárok döntöttek a jegyekről. A szülők sok iskolában megpróbálták beleszólni a döntésbe.
Ma este nyolckor kiderül, hányan kezdik majd meg szeptemberben az egyetemet, főiskolát. Idén többen felvételiztek a felsőoktatásba, mint egy évvel korábban, de valójában lassan tíz éve 100-110 ezer körül stagnál a jelentkezők száma .
Tíz plusz egy tipp, tanács és gondolat a ponthatárok előtt. Ilyen egy leendő gólya, hosszú idő óta teljesen szabad - kötelező olvasmányoktól, nyári háziktól és a következő tanév fenyegetésétől mentes - nyáriszünetének bakancslistája.
Lesz olyan szak, ahová 280 ponttal is be lehet majd kerülni, és bőven lesznek olyan jelentkezők is, akik 440-450 ponttal sem lehetnek biztosak abban, hogy sikerül állami ösztöndíjas helyet szerezniük. A több mint 101 ezer felvételiző sorsáról július végén egy algoritmus dönt majd, na meg az elmúlt években többször átszabott felvételi szabályok. Nem mindegyiket egyszerű értelmezni.
Tegnap indult a tavaszi ügyintézés a 2021-es felvételiben, mi pedig összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell a következő hetekben.
Nyolcezren jelentkeztek jogi alap-, osztatlan és mesterszakokra a 2021-es felvételin, ezzel kilencéves rekord dőlt meg – derül ki a csütörtökön nyilvánosságra hozott adatokból. A felvételizők száma a terület legnépszerűbb szakján, az ötéves jogászképzésen is megugrott. Nem véletlenül: a kormány tavaly lazított a felvételi feltételeken, a vidéki jogi karokon a korábbinál jóval könnyebb állami ösztöndíjas helyet szerezni.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2021-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 112 034-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
A tavaszi ügyintézés egy hónap múlva, április 19-től indul a felvételiben. Ez a pár hét elég ahhoz, hogy (ha kell) átgondoljátok a felvételi jelentkezéseteket, ezért összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell majd.
Fontos, hogy nem mindenkinek jelent automatikusan plusz pontot az emelt szintű érettségi. Ezeknek a feltételeknek kell megfelelnetek, hogy megkaphassátok az 50 pontot.
Az idei felvételi jelentkezési statisztikáira még várni kell - hiszen a jelentkezési határidő február 15-én járt le -, ám már most megnéztük, hányan kerülhetnek be 2021-ben a legnépszerűbb egyetemekre.
Ma megjelent a nagyon várt felvételi tájékoztató, melyben megtaláljátok a 2021-ben meghirdetetett szakokat. Az első és legfontosabb a jelentkezési határidő.
Elindult a felvételi jelentkezés. A szeptemberben induló alap-, osztatlan mester- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2021. február 15-ig lehet jelentkezni.
Elindult a 2021-es egyetemi felvételi, a pontszámítási szabályok azonban idén sem változnak az előző évhez képest. Most a különböző pluszpontszerzési lehetőségekről olvashattok.